Půjčovna střešních autoboxů

Půjčovna střešních autoboxů

Posláno Duben 27th, 2009 od admin do Bezpečnost, Novinky u Point S

Chystáte se na dovolenou a zjišťujete, že je vaše auto příliš malé, nebo že máte hodně zavazadel? Už dlouhou dobu je pryč doba, kdy jsme jezdívali na dovolenou se zahrádkou na střeše. Dnes si můžete vybrat ze široké nabídky praktických autoboxů.

Jak vybrat ten správný střešní box?

Střešní boxy na auta se rozdělují na letní a zimní. Toto rozdělení není udáno podle toho, v jakém ročním období jezdíme, ale podle způsobu použití střešního boxu. Letní boxy jsou kratší, a jsou určeny pro přepravu kufrů nebo jiných zavazadel. Zimní boxy jsou delší, a vejdou se do nich proto i lyže, hůlky či snowboardy.

Materiál střešních boxů

U některých levnějších boxů se můžeme setkat s polystyren polyetylenem. U kvalitnějších střešních boxů se používá častěji ABS plast, u kterého můžeme vybírat z nejrůznějších barev a odstínů a který je méně náchylný k vnějším vlivům jako je například slunce nebo zima. Všechny boxy se dělají kvůli bezpečnosti jízdy s tloušťkou 4 nebo 5 milimetrů (podle použitého materiálu).

Uchycení boxu

Nejběžnější uchycení střešního boxu je pomocí ocelového třmenu, který vede skrz box okolo základního nosiče. Při montáži musíme vždy přesně dodržovat návod dodaný výrobcem. Nesprávné namontování může mít za následek pád boxu a jeho následné poškození (o bezpečnosti silničního provozu nemluvě).

Ochrana před krádežemi

Ve všech boxech můžeme najít vestavěné zámky. V některých boxech naleznete dva zámky nebo jeden centrální zámek. Existují i boxy, kde je zámek na obou stranách boxu, aby se mohl dát otevřít z obou stran.

Jízda s autoboxem

S boxem se stává auto vyšší a proto citlivěji reaguje na boční vítr, chová se odlišně v zatáčkách a při brzdění. Při jízdě se střešním boxem se doporučuje nepřekračovat rychlost 130 km/h. Při nakládání zavazadel také nesmíme překročit maximální nosnost střechy, která je uvedena v technickém průkaze vozidla.

Box je výhodná investice pro vaši rodinu na výlety, dovolené a při cestách za sportem. Jejich využití je široké. V našem pneuservisu Hanzelka vám nabízíme střešní boxy k zapůjčení. Informujte se u nás o podrobnostech!